רשימת קיצורי מקלדת

"ראשונות במדע": יוזמה של האקדמיה הצעירה לקידום נשים במקצועות ה-STEM (מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה)

יוזמה של האקדמיה הצעירה למדעים מעוניינת לקשר בין מדעניות וסטודנטיות לתארים מתקדמים במקצועות ה-STEM לבין בתי ספר שונים בארץ. הפרויקט מנוהל על ידי מכון דוידסון.
18/07/2016
למרות ייצוג נכבד של נשים במקצועות רבים, במקצועות ה-STEMי(Science, Technology Engineering and Mathematics) הייצוג הוא נמוך במיוחד. הפער בין ייצוג גברים לנשים במקצועות אלו נפער עוד במהלך שנות בית הספר היסודי ומעמיק במהלך לימודי התיכון והתארים המתקדמים. מחקרים רבים מצביעים על כך שהרקע לייצוג הנמוך של נשים במקצועות אלו הוא בעיקרו חברתי וסביבתי. למוסכמות חברתיות, תרבות חברתית ואווירת הלימוד בכיתה יש תפקיד משמעותי בביסוס והעמקת הפער.
 
האקדמיה יכולה להוביל לשינוי משמעותי בצמצום הפערים בין גברים ונשים במקצועות ה-STEM. נשים אשר הגיעו להישגים יוצאי דופן יכולות להוות Role Model משמעותי עבור תלמידות הנמצאות בשלב הקריטי בו הן בוחרות מסלול מקצועי.
 
יוזמה של האקדמיה הצעירה למדעים מעוניינת לקשר בין מדעניות וסטודנטיות לתארים מתקדמים במקצועות ה-STEM לבין בתי ספר שונים בארץ. במסגרת יוזמה זו, סטודנטיות לתארים מתקדמים יבקרו בבתי הספר וירצו בפני כיתות חטיבת הביניים והתיכון. בהרצאות אלו יספרו החוקרות על נושא המחקר שלהן, יחשפו את סיפורן האישי וישתפו בקשיים שליוו אותן לאורך הדרך. הפרויקט מנוהל על ידי מכון דוידסון.
 
 
 
כל החדשות