רשימת קיצורי מקלדת

"תעבירו את זה הלאה": מפגש ראשון בישראל בין מנגישי ידע אקדמי במדעי הרוח והחברה לבין מנגישי מדע

29/04/2018
ביום חמישי (26 באפריל) התקיים "תעבירו את זה הלאה", המפגש הראשון בישראל בין מנגישי ידע אקדמי במדעי הרוח והחברה לבין מנגישי מדע. המטרה המרכזית הייתה ליצור שיחות וקשרים בין אנשים שלא ידעו קודם לכן שיש להם הרבה מן המשותף.
 
המשתתפים דיברו על נושאים שמעניינים מנגישי ידע מכל התחומים – איך מתמודדים עם קהל הקוראים ועם הטוקבקיסטים (חוסמים אותם? מתווכחים איתם? מנצלים טוקבקים כדי להוסיף מידע עבור קוראים אחרים?); באיזו אופן מממנים את המיזמים (האם גובים תשלום? משלמים לכותבים? מהם היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות האלה?); כיצד אנחנו לומדים לכתוב לקהל שאינו אקדמאי ולחרוג מגבולות האקדמיה, וכיצד אנחנו מלמדים את עמיתינו לעשות את זה? איך יודעים מה יעניין את קהל היעד שלנו והאם אפשר להנגיש כל דבר?
 
הנושאים האלה הוצגו בפנלים מקצועיים שבהם השתתפו מנגישי ידע אקדמי מתחומים שונים, והדיונים גלשו אל מעבר לזמנים שהוקצבו מראש ונמשכו גם בהפסקות. במהלך היום הוצגו כ-18 יוזמות שונות של עמותות (מדע גדול, בקטנה, הפורום לחשיבה אזורית) ושל מוסדות (האקדמיה ללשון העברית, הספרייה הלאומית), וגם יוזמות פרטיות.
 
האווירה הייתה מעולה, הדיונים היו ערים, המשתתפים היו נלהבים והנושאים מרתקים. תודה לאנשי מכון דוידסון לחינוך מדעי על שיתוף הפעולה המצוין.
 
 
 
 
כל החדשות