רשימת קיצורי מקלדת

קשרים בין-לאומיים

- כינוס האקדמיות הצעירות האסייתיות התקיים בחודש פברואר בבית האקדמיה בירושלים. את הכינוס אירחה האקדמיה הצעירה הישראלית והשתתפו בו חוקרים ומדענים צעירים מצטיינים ממגוון ארצות באסיה - יפן, הודו, טאיוון, תאילנד, קוריאה וסין - וגם מספרד, מלטה, אנגלייה, מרוקו, גרמניה ואוגנדה. נוסף על הדוברים שהוזמנו לכינוס השתתפו בו מדענים מארצות אסיה השוהים בישראל לצורך בתר-דוקטורט. הכינוס ארך יומיים, ובסך הכול השתתפו בו כחמישים אנשים (ראו ידיעה מלאה)
 
- ב-16-18 במאי 2018, ניסים אוטמזגין נשלח כנציג האקדמיה הצעירה להשתתף בסדנה אינטנסיבית בת שלושה ימים בבנגקוק. בסדנה, אשר אורגנה על ידי הסוכנות התאית למדע וטכנולוגיה, נציגים מאקדמיות צעירות באסיה חלקו את רשמיהם לגבי האתגרים שעומדים בפני האקדמיה בחלק זה של העולם ולמדו על שיטות לפתרון בעיות מדעיות-ארגוניות בצורה יצירתית. ההזמנה להשתתף בסדנה באה בעקבות אירוח הכנס המוצלח של האקדמיות הצעירות האסייתיות בירושלים בפברואר 2018.
 
 
 
 
 
- במאי 2018 מונא חורי כסאברי וקארין כרמית יפת השתתפו במפגש השנתי של ה-Global Young Academy שהתקיים בתאילנד. מונא השתתפה בקבוצת העבודה GloSYS Africa - שהיא חלק מפרויקט רחב יותר שנקרא Global State of Young Scientists . בקבוצה זו משתתפים חוקרים ממרוקו, קניה, דרום אפריקה וניגריה. הקבוצה מקיימת מחקר לבחינת תנאי ההעסקה של חוקרים צעירים, הקשיים איתם הם מתמודדים וההזדמנויות שיש להם. בנוסף, מונא שימשה כחברה בוועדת הבחירות של הועד המנהל של ה GYA. קארין מונתה כיו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט. בנוסף, קארין השתתפה בקבוצת העבודה של "נשים במדע" והייתה שותפה לייסוד קבוצה חדשה על זכויות להטבי"ם באקדמיה.